13 Haziran 2016 Pazartesi

Bir Kitap Biter ve Biz İftara Hazırlanırız

Kıbrıs çıkarmam bitti kıbrısa barışı getirdik el birliğiyle gerçi şu anki durum çok da Turgut bey in dilediği gibi değil gençlik olayları fedakarlıkları unutmuş durumda Rumların ideolojik takıntısını umursamdan avrupa hayaliyle rumlara yanaşma evresinde ve de Türkiye düşmanlığı besliyor genelleme yapmak istemem nefret de ederim olaydn ama orda gördğüm çok insan bu şekilde düşünceler içerisindeydi kendi kuzenlerim de dahil belki ...durum epey üzücü ...
Kitabı tavsiye ederim bilmediğim çok şey vardı açık kalan belirsiz şeyler kitap zihnimdeki tarih kronolojisinden kocaman bir sis perdesi araladı okumanızı öneririm ve anlatımı da çok akıcı sıkılmadan ilerledi ki zaten iş çıkarma zamanına yaklaştıkça kitabı elden bırakamıyorsunuz :)


okuyun bişiler okuyun :) çok çok yanlı olmasın okuduklarınız karakteriniz düşünce yapınız ne kadar sağlam olursa olsun yanlı yayınlar algınızı bakış açınızı etkiler tarafsızlık en güzel şey bence :)


cumartesi günü paşamla yardıma gittik hatunlar köşküne :) vişne zamanı gelmiş epeyce vişnenin sapını ayıkladık çekirdeğini çıkardı reşel konserve ve konsantre olacaklar sonra da kendimize semiz otu topladık biraz da yemelik vişne  :)
papatyalar çok güzel anne burda çeker misin pozumuz bu :) 
hastayız hala boğaz enfeksiyonu değişmez sıkıntımız bu kez lenf düğümü de şişmiş boğazda şiş o yüzden çok çok dua edin olur mu çocuklar hasta olmasın ramazan mübarek günler iyi niyetli dualar hep kabul olunur 
sevgilerimizle :) 
8 yorum:

 1. Gecmiş olsun, çocukların hastalığı zor oluyor annelere. Semizotunu çok severim ama bizim burda bulamıyorum. Afiyet olsun.
  Tarafsız yayın var mı bilemiyorum. İnsan, Yazar varsa taraf da vardır galiba :) yalnız sadece bir tarafı değil her tarafı okumaya çalışmak daha gerçekçi galiba. İyi okumalar hepimize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nerdesiniz siz yollıyayım saksıya dikin benim köyden getrdiğim nane toprağında semiz otları da çıktı yavaşça artıyorlar şimdi bir saksıda bi salatalık kadar oldular valla bir avuç toprakla yollıyayım size olur ki :)

   Sil
  2. Ne güzel fikir ;) Allah razı olsun bahçeye ekmeyi düşünmemiştim ben. Almanyadayım arasam bulurum mutlaka ama marketlerde hep aynı şeyler oluyor.

   Sil
  3. cam önü saksılara ekin bence hiç durmayın ben nae maydanoz ekmiştim azcık da olsa taze taze alıp koymak salatalara çok tatmin edici oluyor semiz otları sürprizi oldu işin muhakkak organik olanın tohumlarını bulabilirsiniz sadece su verin her yıl kendiliğinden çıkıyorlar :) sadece nane fazla nazlı susuzluğa hiç dayanamıyor biraz büyüdüğünde hemen hasad edince coğuyor nanenin özelliğiymiş kestikçe çoğalıyormuş :)

   Sil
 2. İletişim kirliliği içinden virüssüz bir bilgiyi çekip çıkartmak o kadar zorlaştı ki; Allah'ın ipine sarılmaktan başka bir şey kalmıyor geriye. Şuurlu olmak ve gaflete düşmemek gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle katılıyorum gerçekten çok zor hele ki taze beyinler için bu daha da zor

   Sil
 3. İnsanın bir tarafı olmalı. Hayırlı bir tarafta olmak temennimiz. Eğer inanç ve düşünce olarak sağlam duramazsanız hayatta herkes sizi istediği yöne çekmeyi başarır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet katılıyorum karakteriniz olmalı ve sağlam olmalı kendi düşünceleriniz olmalı, sonra herşeye hoşgörüyle de bakabilmeli ama tek yanlı yüklemeyi farkedip uzaklaşmak gerek de aynı zamanda

   Sil