25 Aralık 2016 Pazar

Bu biraz uzun kaçmış olabilir :)
Mutlu düşünce üçgeni motifimizde ilk ay paketim geldi battaniyemi oluşturacak motiflerin 1/3 ü elime ulaştı böylece tabi yanında fazlasıyla mutlukla beraber şişle başlayıp erkuta örmeyi denediğim süveteri yapamayıp elimi ağrıttığımdan sevgili motifçi arkadaşım oturmuş erkuta süveter örmüş elleri dert görmesin gonca teyzesinin Allah gönlüne göre versin tabi kitabı da bloğumun adına uygun bumuş olması beni ayrıca mutlu etti paketi nurtenimde açtım zira postaneye çok yakın evi ve içindekiler çok merak ediyordum böylecek ikimiz de hediyeleştik herkes mutlu oldu :)bu da süveteriyle utangaç böcüğüm 


geçen yıllarda başladığım bir sebepten ötürü yarım bıraktığım işlerin listesini çıkardım ve tamamlamayı kafaya koydum bir süre bu azimle yarım epey şeyi tamamlarım o kadar ufak tefek şeyleri bırakmışım ki kendi ruh halimdeki dengesizliklere hayret ettim mesela bu yeleği geçen yıl erkuta örmüştüm düğmeleri takılacaktı öylece bırakmışım büyüktü çocuğa diye çıkardım üç düğme yapıp taktım bitti :)


bitmiş halini giydirmemişim çocuğa kardeşim bunu koyun çocanlarının kıyafetine benzetti haksız da sayılmaz zırh gibi oldu uludağın dağ eteğinde oturan biz için bişilmiş kaftan yani :)


sümbüllerimiz patladı bir aydır suluyoruz saksıyı ancak uyandı kökler mis kokularını bekliyorum ben hasretle erkutsa merakla bekliyor onun çiçekleri ne de olsa :)


bu ara bir hamur deliliği gündemde bizim evde her yan her an hamur oluyor bir meyveler yapıyoruz bir makasla kesip tencerelerde yemek ama o hamurlarla sürekli bir oyun halindeyiz


herşeyden herşey itina ile yapılır :)


iki günde bir evde kek pişiyor kek canavarı oldu çocuk yaparken biraz gerilsek de eğleniyoruz ve keyifle yiyor şükür herşeye...


giden elektriğe rağmen azimle hamsi unlayan oğul candır :)

Erkutla zaman çok hızlı geçiyor ...


kazandığı stikır ödüllerinden bayıma düşenleri asla es geçmiyor oğlum sağolsun konseptimiz şu an böyle her birinin hikayesi var :)bu ara bir süveter örme modası var elimde bizim burası çok soğuk biliyor musunuuuz :( benim bünyeme hele çok soğuk bu örnek süper zırh gibi oldu beş günlük battaniye diye bişiy adı hemencek örülüyor hele kalın iple ve sıcacık oluyor tavsiye ederim bebücükler üşümesin :)bunun da kollarını dikip düğmelemesi kalmıştı o halde paketleyip yarım sandığına kaldırmışım o da bitti beni ısıtcak inşallah :)
ama sıcaaaak ham yünmüş ipi haberim olmadan almışım ahahah :) bazen ip konusunda çok aç gözlüyüm yaa


son 4 naesi örülmüş eklencek bekleyen bu koca yatak örtüsü gibi mesela

hatta 4 tane de fazladan örülmüşü vardı onlar da küçük bir battaniye olma yolundalar bir yarımı bitirirken başıma bir yarım daha doğurdu :(bir yarım iş daha çıkardım canım çekerse onu da bitiricem :)
inşallah demek lazım  tabii :)
her şey ruha bağlı zira...bir kapı duvar süsü asacak bir çivi bulamadım henüz koca evde :)bu ara biten iki kitabımız :)


elektrik gidince de bunlara sardım 


şu an okuduğum kitaplar evet norayı epey bi süre daha okumak için on sayfadan fazla okumuyorum bir seferde :)

Kitapkardanam oyununu instagramda blogger ve motifçi grubumdan neslihan başlattı gövdedeki kitaplar okunmayı bekleyenlerden :) sıra bekliyorlar .

motifçiler demişken 2. ayın motiflerini de örüyorum arada tembellik olmasın diyeve bu battaniyeye de uydurmaya devam :)


gece çalışırken çok üretici oluyor insan çikolata her derde deva madem bu temeldeki problemi çözmek için de yardımıma koştular gecenin bir vakti 


küçük kardeşin biz de epeydir yoğun kalışlarıyla age of hayatıma da geri döndüm ben bu aoyunu çok seviyorum yaaa 11 12 hatta galiba 13 yıldır ara sıra oynadığım hem de keyifle oynadığım bir oyun oynayın çok eğlenceli :)

Karma karışık oldu ama şu an her yan karmakarışın zaten 

moral bozan üzücü haberlerden paylaşıma elim gitmediği her andan biriken damlalar bunlar :(
Allah yardımısı olsun ülkemizim işimiz çok zor ...

sakin ve sevgiyle kalın tek ihtiyacımız bunlar 

sevgi saygı 


6 yorum:

 1. Kazak ve örgü denince aklıma hep rahmetyli halamın bana ördüğü kazaklar gelir. Desenli kazaklar, zeki müren dişlisi, saç örgülü, yakalı, yakasız, kollu kolsuz ördüğü bütün kazakları hatırlıyorum. Unutmam mümkün değil onları. Kazak örmek demek, sevgini, şefkatini ve merhametini ilmik ilmik ördüğün kazağın içine katmak demek. Ne güzeldi o çocukluğumuz, ve çektiğimiz yokluğumuz. Herşeye çare bulduğumuz. Kara kış günlerinde odanın ortasınad yanardı bir mangal. Kapaklarını kapatır kuru nohut ıslatır mangalın kapakları üzerinde kavururduk. Kokusu hala hafızamda duruyor; kavrulmuş kavun karpuz çekirdeği, kavrulmuş kendir tohumu ve kahve çekirdeği gibi. Unutmamamız gerekir eski günleri, çocukluk günlerimizi ve en önemlisi masumiyetimizi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız şimdi neslimiz çok çabuk kirleniyor ve de tüketme neferi olarak yetişiyor emek vermek zaman harcamantan '' sıkılıyorlar'' oynanmış oyunun videosunu izlemek oyunu oynamaktan keyifli hale gelmiş anlayamıyorum :(

   Sil
 2. harika gözüküyorlar, ellerine sağlık tatlı kıs :)

  YanıtlaSil
 3. tüm yarımları aynıposta yazıp gözümüzü korkutmak da neyin nesi:)

  YanıtlaSil