18 Ekim 2019 Cuma

Okul Mimi
Mim yazısını ilk içimdeki yaz da gördüm  onun cevapları okuyunca hımmm dedim ben de mi yazsam sonra bir gidip baktım deep de cevap vermiş mime ay ne hırslı öğrenciymişsin sen bakayım :)


Hadi ben de döneyim :)

bu arada diğer bloğumda öyküme ikinci bölümü ekledim meraklılarına duyurayım burdan ayrıca da hikayem kurgudur :D   3. bölüm de bitti ama önce word e yazıp imlalarımı düzelteyim yayınlayacağım az bir karıştım şu ara birinci sınıf anasıyım beeen :)İlkokulda nasıl bir öğrenciydin?

Çalışkandım ve çirkinmişim aklımda bu duygular kalmış biliyor musunuz .Bir kere sınıfa girdiğimde bir arkadaş bağıra bağıra hangi kız güzel mi değil mi lafları ediyordu ve bana çirkin ördek yavrusu dedilerdi açıkcası okul yıllarımda güzelik önceliklerimde ilk sıralara hiç gelmedi üniversitede ilk kez kaş aldıracam diye yanımda gelen kız arkadaşım ne dalga geçmişti benimle yaaaa .:P   İnsanlar çok acımasız vesselam ama çok inektim ilkokulda en fazla bir yılı mersinde okumuştum ordaki öğretmenim çarpım tablosunu ezberleyemedim diye bir tokat atmıştı trabzondaki okulumdan konu olarak da çok ilerdelerdi çok ağlamıştım okula gitmicem diye ağladıklarımı hatırlıyorum sonra dönmüştük memlekete aynı okuluma sınıfıma geri dönünce daha bir çalışkan olmuştum ama itiraf edeyim çarpım tablosu hala boynu bükük bende hele 8ler ... 


Dostluk kavramına inanır mısın?

Dostluk kavramına inanıyorum ama çok ender bulunan bir cevher benim kanımca.Çünkü bizler de bambaşka insanlarız ruhu ruhuna uyan insan bulduğunda yıllar geçse de mesafeler girse de o yakınlık hissi değişmiyor ve kandan ileri can olabilmek demek bence dostluk


Okul hayatınızda en çok zorlandığınız ders veya dersler ya da önerileriniz var mı?

Mukavemet 1 :) yaz okuluna kalmıştım çok kötü hissetmiştim ama yaz okulunda diğer sınıfın hocasından dersi alınca çok zor olmadığını gördüm de gerçekten öğretmen öğrenci frekansının tutması diye bir durum var aynı mevzuyu diferansiyel denklemlerde ve hiperstatik sistemlerde de yaşadım ama aştık :) 
İlkokul ortaokul veya lisede hiç bir dersle sorun yaşamadım ben de inektim yaaa :P

Derslere farklı açıdan bakabilmek lazım .yapamıyorum deyip kenara bırakmak yılmak insanı kötü etkiliyor mümkünse başka bir arkadaştan dinlemek ya da başka bir öğretmene sormak lazım sorun kuzucuklar sorun sorun öğrenin zor diye birşey yok belki ders hitap etmeyebilir ama zor değildir farklı birinden dinleyin .
Ben kendi adıma dersi iyi bilen arkadaşlara sorup öğrenmişliğim ya d abirilerine anlatırken pekiştirmişliğim çoktur .
Lisede ingilizce dersi veriyordum ve matematik, yabancı dil ağırlıklı lisede okuyordum ve sayısalda ortaokula giden komşu çocuklarına ders veriyordum kendine güven de sağlıyor yapın derim .

çok biliomuş gibi ne uzun yazdım yaaa  öyle işte :)

Öğretmeninizle yaşadığınız komik bir olay var mı?

yok aaa neden yok ben bu mevzu üzerinde düşüneceğim :)


Hiç sınıf başkanı veya başkan yardımcısı oldun mu?

oldum :) sınıf başkanı oldum bi sürü bişelere başkan oldum çok da keyifli idi Hiç öğretmen olmayı düşündün mü?

Ortaokulda düşünüyordum ama lisede çark ettim mühendisliğe daha da dönmedim :) 

ama yakında öğretme ile ilgil gizli planlarım var 

Mim yazası olan alıp yazsın vallahi :) ben de okurum seve seve 

20 yorum:

 1. ayy çok güzel olmuş mimin :) ah şu okul değişimleri ne etkiliyor insanı yahu :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. offf sorma ya olmasa en güzeli ama işte hayat

   Sil
 2. :) Yha ben hiç sınıf başkanı olamadım evet öğretmen ve öğrenci frekansı her zaman tutmaya biliyor keyifli bir mim kısa zamanda bende katılmayı düşüyorum bugünde mimlenmedik hehehe :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğendiysen mim size de ulaşmış demektir ki mimlendiniz :)

   Sil
 3. mukavemet 1 ne yaaa :) lisede iyimişsin beee :) öykü hımm lise öyküsü piku kurgu kiki :) ay blogumdaki şiir seslendirmesini dinlesenee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dur bakayım öyle karışığım ki inadım inat kullandığım win7 yi dün geceyarısı bir darbe ile win 10 yapmak zrunda kaldık çok mutsuzum ühüüü daha yazıcı kurucam buna

   Sil
 4. Keyifli bir mim olmuş 😄 kaleminize sağlık...

  YanıtlaSil
 5. ben de hep erkek gibi giyinip sahadan çıkmadığımdan kızlar tuvaletine girdiğimde "yanlış geldin galiba" demişlerdi. seni çok iyi anlıyorum çirkin ördek yavrusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 🙈 Çirkin ördek yavrusu kulübü kurcam 😁

   Sil
 6. Neyse ki büyüyoruz da güzellik kavramına bakış açımız çocukluktaki gibi kalmıyor :))

  YanıtlaSil
 7. lisede ders vermek, bravo valla.. haa bir de çirkin ördek yavrusu kim demişse halt etmiş bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saçı renkli tokalarla süslemyrodum ondan sanırım

   Sil
 8. nasıl güzel bir yazı keyifle okudum. belki yazarım ama bu ara değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim örtmenim sen de yaz tabii :)

   Sil
 9. belki yazarım ben de :) sıkılmadan okudum kalemine sağlık:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bazı şeylerin üzerinden ne kadar zaman geçerse o kadar çok eğlenerek hatırlıyormuşsun onu farkettim yazarken

   Sil
 10. Güzel ibr mim olmuş. Hele çirkin ördek denmmesi çok anlamlı. Bizim sınıfta da bir çocuk vardı kafası ovaldi. ona yumurta kafalı derlerdi. Ama o çcuk büyüdü genç oldu hafif anıl açık ve dalgalı saçları ile bir karizma oldu. Bütün yürekleri hoplattı. Toplumda iyi bir itibarı oldu. Hayır sever tutukuyla gönüllerde taht kurdu. adam oldu adam yani iyi bir insan oldu. Çoçukları ve torunları oldu. Hiç inancını ve ümiddiin kaybetmedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. insanların güzellik algısının çok çok farklı olabileceğini geç öğrendim ve ten önemli mercinin kendi gözümüz olması gerektiğini ama bir kere bunu öğrenince gerisinin önemi kalmıyor :)

   Sil