4 Ekim 2021 Pazartesi

Rüya -1

 Uçsuz bucaksız üzüm bağlarıyla dolu tepelere bakarken hayatımın ne kadar hızlı değiştiğine duyduğum şaşkınlık yine gün yüzüne çıktı. Arkamdaki büyük salondan müzik sesi sızıyordu terasın açık kapılarının ardından. Matthew’u son konukların girişinden beri görmemiştim .her gelen yeni konuğa beni itinayla tanıştırmış ve ardından mutfağı kontrole gitmişti. Kimseyi tanımıyorudum o kadar çok ve şaşalıydı ki konuklar isimlerini dahi anımsamıyordum . terasa açılan kapıların şifresini hatırlıyor olmam büyük şansım oldu .en azından gökyüzü her yerde aynıydı .başınızı kaldırıp baktığınızda gördüğünüz o sabitlik insana huzur verebiliyor. Yüzüme çarpan ışıklar birkaç konuğun daha evin yoluna girdiği anlamına geliyordu fakat başka davetli kalmadı demişti. Kim geliyordu merak etmedim zaten hatırlamayacktım kim gelse farketmezdi ki. ,

3 siyah arazi aracı büyük girişin önünde durdu, korumaların ardında beyaz elbiseli bir adam çıktı ortadaki araçtan ve yanına da minyonca pembe parıltılar saçan bir kadın ilişti .öyle bir yakınlaştı ki durduğum yerden bile kadın adamın bir eşyası gibi göründü. İçeri girmem gerekir miydi acaba davetsiz misafirlere de hoş geldin demek adetten miydi buralarda.

Ben bu düşüncelerle son bir kez daha güç almak umuduyla başımı gökyüzüne çevirmişken mathew un kokusunu duydum .beni tabii ki bulmuştu.bu evde fare bile deliğinde ondan habersiz adım atabilir miydi acaba.

-Seni burdan çıkarmalıyım dedi.

sesi biraz soğuktu ya da korku mu duydum sesinde emin olamadım .

-neden ne oldu dedim

-Amir geldi bu iyiye işaret değil güvenli yere gitmeli ve haber beklemelisin benden.

Bu cümle beni ürpertmeye yetmişti.

Bu eve geldiğimiz ilk gün saatler süren güvenlik eğitiminden geçirilmiştim bir sürü kapı bir sürü şifre ve bir sürü prosedür vardı .

O eğitimden aklımda birkaç şifre dışında çok fazla bişey kalmamıştı

Bileğime taktığı akıllı saatte her şeyin yüklü olduğunu ihtiyaç halinde orda bulabileceğimin teminatını vermişti Mathew ama bu içimi rahatlatmaya pek de yetmemişti doğrusu .

Bu gelen Amir i hiç hatırlamıyorum kimdi neden gitmem gerekiyordu

Tüm davetlilerle beni eşi olarak tanıştırırken çok rahat ve mutlu görünen kocam şimdi biraz tedirgin miydi?

-Ne yapmam gerekiyor diye sordum .

güvenli evin yerini hatırlıyorum ama bu kıyafetle ulaşmam uzun sürecekti.aklımı okumuş gibi seni koridordan mahzene indireceğim orda üzerini değiştirip gitmelisin dedi. İtiraz edebileceğim bir hava yoktu bu seste neler olduğunu deli gibi merak etmeme rağmen sustum hızlı adımlarına yetişmeye çalışarak ardında yürüdüm . bu kadar yüksek topuklar ile düşüp boynumu kıracağıma teminat vermiştim o gülümsemişti sadece şimdi bu ihtimal birden aklına gelmişçesine dönüp karşımda yere çöktü ve ayakkabılarımı kolayca çıkardı.şimdi ona yetişmek için bir umudum olabilirdi.

Beni mahzene inen merdivenlerin başında durdurdu dudaklarıma hızlı bir öpücük kondrudu nerde olduğumu ve ne yapmam gerektiğini unutturmayacak kadar hızlı değildi gözlerine şaşkın bakışımı görünce gülümsedi ve mahzene inmelisin üzerini değiştir güvenli eve haydi koş .

Bunun onu son görüşüm olacağını bilseydim belki ben de bir iki cümle edebilirdim ya da en azından seni seviyorum diyebilirdim belki .

Arkamı döndüm ve ilerledim …

Işıklandırılmış tünelden çıktığımda karanlık sardı her yanımı ve yönümü bulmak için biraz beklemem gerekti. tüm eğitimde en önemli olan ve tatbikatını yaptığımız tek yer burasıydı güvenli eve ulaşmak. Gözlerim karanlığa alışınca yönümü seçip koşmaya devam ettim ve artık spor ayakkabılarım ayağımda olduğunda gerçek hızıma ulaşabilmiştim. Güvenli ev aslında sadece bir isimdi burada bir ev yoktu yalnızca bir mahzen kapağı şifreyi girip içerinin yapay ışıklarına bıraktım kendimi. kameralara gözüm takıldı girer girmez büyük salon görünüyordu ve Mathew pembe el çantasıyla dans ediyordu.canım sıkıldı beni o kadınla dans etmek için göndermişti. Amir ayakta duruyordu çok yakındı dans pistine ve yanındaki korumalar salona girmişti. Hiç bir davetlinin yanında koruma yoktu ve silahlı hiç kimse Silah mıydı o ..

Yapmam gerekenleri hatırladım ama dans ediyorlardı .

Kendine gel Hazal sana ihtiyacı var kameraları arkamda bırakıp devam ettim silah odası offf.

Eğitimin ikinci günü tüm silahları nasıl kullanacağım nasıl taşıyacağım ve kendimden başkasını nasıl hedef alabileceğimin öğretilmeye çalışıldığı gün. Bir doktor olarak en zorlandığım fikir buydu işte bir canlıya zarar vermek.

Yanıma almam gerekenleri aldım ve yoluma devam ettim.


...

...

...


yorumlarınıza talibim efenim

12 yorum:

 1. aaa oleeey öykü yazmışsın, gizemli, heyecanlı, aksiyonlu, bilimkurgumsu, casuslu gibi, devamı gelcek o zamansa :)

  YanıtlaSil
 2. kurgu da bir heyecan var. sürüklüyor. pembik kadınla ilgili tabirlerin yaratıcı. sevdim devam şekerim

  YanıtlaSil
 3. Kalemine sağlık. Kurgu güzel ve heyecanlı görünüyor. :)

  YanıtlaSil
 4. Ahh çok merak ettim ama şimdi devamını... Heyecanlıı... Şu pembeli kadın kim ki onunla niye dans ediyor acabaa:)

  www.kayipfisilti.com

  YanıtlaSil
 5. bu yazını dünkü yazıma koyduum :)

  YanıtlaSil
 6. Devamını merak ettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de ben de merak ediyorum ama kalemle elim bulluşamıyor ki

   Sil