9 Aralık 2021 Perşembe

Yorucu Hazırlıkların dışında kalanlarErkut un haftalık bir saat çini dersi var onu beklerken bu hafta eşim de çalışmadığından bahsedip durduğum saggio cafede bir kahve içtik  
Şekilllii şukullu desenli kahve de içmedik demeyiz hani   


Tabak yapmıştı çini ama uzun sürüyor diye sadece obje istedi kabaklar buldum böyle satılar bu hafta bundan boyadı Balibeyhan dan Ulucami artık alenen görünebiliyor önündeki yıkım işlemi tamamlandı moloz kaldırma şlemleri sürüyor bakalım o alanı nasıl değerlendirecekler değerlenecek mi?Bu hafta bir kaç saat uğrayabildiğim ofiste bu elif bitti çivisini eşim çaktı yarısını düzeltebildiğim kadarını düzelttim içime sindi en azından  gideceği yere sevgi götürsün 
benim üçlü kuşta yola devam ediyorum 2. kuş da tamamlandı 


kuşlardan 1.si ve son kuş da burda ama elimde limon sarı renk yokmuş 


uzun uzun yazacaklarım  var ama cümleleri düşünmek bile yorucu 
hayırlısı olsun hakkımızda diyelim bakalım 

 

19 yorum:

 1. İkinci kuşa bayıldım :)

  YanıtlaSil
 2. Su yikim islemleri tamamen bitince nasil olacak cok merak ediyorum ben de

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen inşallah yeşil alan olur diyorum bakalım

   Sil
 3. maşallah maşallah sanaaa :)

  YanıtlaSil
 4. kabak çok hoş duruyor, kuşlara da bayıldım :)

  YanıtlaSil
 5. Kuşlar ayrı Elif ayrı güzel ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar.
  Elif ile ilgili yaptığınız çalışma çok güzel ve anlamlı bir çalışma olmuş. Elinize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar olsun.
  Elif gibi olmak, elif gibi sevmek gerekmiş. Elif gibi sevmek Rabb'i sevmekmiş.
  Kuş motifleriyle ilgili çalışmalarınız da çok güzel görünüyorlar. Bu çalışma tekniğine ne isim veriliyor? Elinize, emeğinize sağlık.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhabalar bu tekniğin adına Filografi deniyor sayfamda eski yazılarda yaptığım farklı örnekler de mevcut bakmak isterseniz

   Sil
 7. Merhabalar.
  Blog sayfanızı ilk ziyaret ettiğim de ekranın tamamını kapsayan bir tema gördüm. Temanın ana omurgasının sağ ve sol tarafında yer alan menü kenar çubukları çok geniş tutulmuş. Bu genişliği özellikle siz kendiniz mi ayarladınız. Yoksa, tesadüfen mi böyle oldu? Haddim olmayarak kullandığınız temanın görünürlüğünün göze daha hoş görünmesini sağlamak amacıyla, sağ ve sol kenar çubuklarının daraltılmasını önereceğim.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar , evet aslında uzun zamandır bu temayı kullanıyorum , 17inch ekran kullandığım için o çubukları küçülttüğümde bloğum gözüme çok kötü görünüyordu,zira sayfanın büyük bölümü boş kalıyordu , daha küçük bir ekranda hiç görmedim belki ekran boyutundan kaynaklanan bir orantısızlık oluşuyordur,kusura bakmayı durum öyleyse.
   Umarım okunurluğu çok etkilemiyordur.

   Sil
  2. Merhabalar.
   Hayır, hayır okunurluğu asla etkilemiyor. Sadece bizim gibi küçük ekran kullanan, hatta cep telefonundan takip edenler için sadece estetik ve oranlama farkı vardır.

   Blog sayfanızın ekranda kapladığı alan ne kadar küçük olursa, görüntü alanı olarak temaya hakim olma izlenimi verir. Şimdi sizin sayfanız sanki sinema perde tekniğinde kullanılan sinemaskop gibi yayılmış havası veriyor. Siz sayfanızı kullanırken tarayıcınızın sağ üst tarafındaki ayar menüsünden görüntü oranını yükselterek ekranınıza göre yerleştirebilirsiniz.

   Siz sayfanızı kendi cep telefonunuzdan izlediğiniz de nasıl görünüyor. Hiç cep telefonunuzdan sayfanızı mobil izleme ile gördünüz mü?

   Lütfen bu konuyu sadece bir öneri olarak alın. Şimdi ben de böyle bir takıntı var. Hani duvarda yamuk asılı duran çerçeveleri düzeltme hastalığı gibi. İşte arkadaşlarımın temalarında karşılaştığım böyle orantısız frame görüntülerle ilgili onları haberdar etmeden, dikkatlerini çekmeden yapamıyorum. Lütfen beni bağışlayın.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
  3. Mobilde bir sıkıntı yaşamadım genelde yorumlara mobilden bakıuorum ama yeni bir tema bakınacağım çok uzun zamandır bu var, mekan değişikliğinde fayda vardır değil mi 🙏 biraz işlerim rahatlasın bloğa özel vakit ayıracağım

   Sil
 8. Ne güzel şeyler yapıyorsunuz;)

  YanıtlaSil
 9. Resimler zaten anlatıyor yazamadığınız cümleleri çok güzel şeyler gerçekten emeğinize sağlık görüşmek üzere iki cihan mutluluğu bizlerin olsun :))

  YanıtlaSil