19 Nisan 2017 Çarşamba

Baharı Yakalamak -1-

Bol bol çiçek ve fotoğraf içeren yazı :)


bu bahar ilk gördüğüm sıcak renk bu çiçekler oldu yanlış bilmiyorsam adları çuha çiçeği bizim fındıklıklarda köyümde yani :) baha geldiğini bu çiçekle anlarız çoğunlukla sarısı vardır bizim bahçede bir kaç tane de beyazı çok sevdiğim arkadaşım asumların fındıklığında bir de morlarını görmüştüm ne şaşırmıştım hala hatırlarım şaşkınlığımı :) şimdi ise park ve bahçelere dikiyor belediyelerimiz sağolsunlar köy özlemi olanlara her ne kadar oynanmış olsa da renkleri ile :)


karahindibaları sarıyken buram buram kokarken değil de eminim hepimiz şu hallerini daha çok seviyoruzdur :)


bunlar da kırmızı yapraklı kırmızı eriklerin yapmurla dökülmüş çiçekleri ...


bu yıl ilk kez katmerli lale gördüm güle benzemiyor mu sizce de çok değişik göründü gözüme :)


laleler üzerindeki deneyler sonuç vermiş anlaşılan değişik değişik bir sürü lalevar her yanda

tüylü yahu tüylü lale mi olur :)
leylakların kokusu da beni köyüme götürdü zira koca köyde tek bir evin bahçesinde vardı leylak ve o da koooca köyde babannemin kavgalı olup konuşmadığı kapı komşumuzdu , çocuğa yasak mı varmış çalardım çiçeklerden :) hala leylak çalıyorum utanmam gerek :)


ve erguvanlar neden bu kadar seviyorum bilmiyorum onlarla tanışmam çok eski değil ama erguvanlar benim gözüme değerli çok değerli:)


4 yorum:

  1. Ne kadar güzel kareler insanın içini açıyor valla çok güzeller bayıldım o lalelere 😁😊

    YanıtlaSil
  2. harika ve sahiden erguvanlar sevilmeyecek gibi değil! ben iki sene önce köye fidan yolladım tuttular.. seneye ilgilenelim sizin oraya da yollayalım bence :)

    YanıtlaSil