3 Nisan 2019 Çarşamba

Ofiste çiçekli bir gün

Dün güneşi bulmuşken ofisteki nefes alan canlarımın fotoğraflamıştım iyi ki de fotoğraflamışım bugün güneş yok :)
her canın ayrı bir hikayesi var sabah kahvesini alan gelsin buyursun :)


Bu saksının hikayesi en sevdiklerimden şu minnak kırmızı yaprakları görüyorsunuz ya onları iki yıl evvel istanbulda bir arkadaşımdan almıştım adı uyku çiçeği ama ben aldığımda iki yaprağı vardı 6    7 ay kadar öyle kaldı yapraklar sonra döküldü gitti dedim kısmet değilmiş ,yollarda izlerde gezerken bahçe duvarının birinden bir dal hanımeli koparmıştım sonra da atmaya kıyamamış dibinde su olan bi pet şişeye koymuştum bir iki hafta sonra baktım ki hala yaşıyor iliştirivermiştim bu saksıya baksanıza nasıl filizlenmiş :) sonra kırmızı yapraklıdan da bir atak başladı dedim arkadaşa istermiş demek ki yanına bakalım nereye gidecek :)


hanımelinin hikayesini bilen erkut bir bahçeduvarındaki bu sarı sarmaşıklı çiçeğe aynı şeyi uyguladı :) ve tuttu baksanıza minnak filizine baharı yaşatıyor ofisimde :)


minik kırmızı çiçekli olan çiçeğim hediye şu an ofiste çiçeği açan tek bitki :) özel bir sevgi bağımız var minnak şirin çiçekleriyle


aloavera çiftliğim bu dev saksıda çoğalıyor :) yanında yeşil yapraklı pembiş açacak olan uyku çiçeklerim :)


kendi yaptığım habitat ım bahsetmiştim galiba ondan  :)

kaktüsüm boy vermeyi bıraktı inşallah baharın etkisiyle coşar :)


güneşli günleri daha çoklaşmasını diliyorum hepimiz için 
sevgiler blogcanlar

not: sabah handan ın yazıyı okuyunca döndüm kuru yazıma fotoğrafları şarkıladım :) hepsi birbirinden alakasız şarkılar haydi sizin olsun :)

8 yorum:

  1. bahar gelsin, bol güneşli günler bizimle olsun en kısa zamanda.. handan'ın resimlerden şarkı seçmeyeli çok olmuş.. senden kırımızı çiçekli kaktüsü seçtim bakalım ne çıkacak :) sonra handana gidip seçerim :)

    YanıtlaSil
  2. aaa çok severdim bir ara çooook dinlerdiiim.. güzel nostalji oldu bana.. spoi olmasın diye şarkı adını vermiyorum.. hadi gelin şarkınızı alın bakalım ne çıkacak?

    YanıtlaSil
  3. çok tatlişleeer :) işyerinde uyku çiçeğiiii cık cık cık :)

    YanıtlaSil