5 Mart 2019 Salı

Ah flickr Ah Be!Yıllardır kullanırım şu flickr ı bir dönem autoupload ını da kullandım ama sonra sadece blog için fotoğraf deposu ve kendime sistemli klasörlemeler, hemen ulaşabileceğim online arşiv gibi kullandım onu. 
Ve severek kullandım fakat aralıktan beridir hızla kullanım değişikiğine gidiyor tarihi uzatsa da sanırım artık mart son uzatımı .
 Evvelden free kullanıcılara 1tb depolama alanı sunmuşlardı ki bu cep telefonuyla fotoğraf yükleyen ben için gaaayet iyi bir alandı slr ile nadiren fotoğraf çekip yüklüyorum zira . fakat yeni yıl ile birlikte bu 1tb ı 1000item olarak değiştirmişler bu çok üzücü aralıktan beri datalarımı indirdim silebileceklerimi sildim am açocu konu fotoğrafları bloğumda çok da silemedim hani yine de 2000 üzerinde item var şimdi son uzatım tarihinde flickr eski tarihten başlayıp fotoğraflarımı 1000 e düşürecek bu beni çok üzüyor.
 bir çok konunun fotoğrafı gidecek ha arşivimde varlar benim kaybım olmayacak ama bloğumun eski yazıları tek tük boaşalacak gibi ve ben hangileri bilmediğimden bir düzenleme aşamasına da gidemedim .
 Flickr diyor ki pro ol ya da sana bir pro hediye etsin ilk yıllarda pro aboneliğim vardı 1tb değildi free kullanıcı ve sadece slr fotoları yüklediğimden hemen doluyordu free kullanıcı haznesi ve bir de o vakitler yıllık pro üyelik uyguna geliyordu şimdi ise bu dolar kuru ile akıl işi değil en azından benim bütçem için .
 Diyor ki flickr seni takip edenlerden pro gift iste şaka gibi diyor ki paran yok ama foto çekiyorsan dilen ben bunu anladım e onu da yapmayacağıma göre bloğun içine foto atmaya başladım .
Halbuki blog hızlı açılsın diye ben bünyesine foto yüklemeyip link şeklinde ekliyordum artık yapacak bişey yok napalım deyip bloğu şişireceğim ...  
Neyse efendim duymayan varsa flickr datanızı indirin bir an önce gidiyor :) 

16 yorum:

 1. Ben hep bloğa yüklüyorum vebbenim kadar fotoğraf yükleyen de yoktur. Bir sorun yaşamadım hiç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) ben de öyle yapacağım artık mecbur :)

   Sil
 2. Flickr şeysim yoktu ama bu yazıda bloglara dair bir kaç şey öğrenmiş oldum ben de iyi oldu bak :)) Sevgiler canımcım ;)

  YanıtlaSil
 3. ya googleda da benzer durum var. google+ hesapları kapatılacakmış :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet o da gitti kar etmeyen yerleri kapatıyorlar :) mantıklı ama kullanmayı sevenler üzülüyor işte

   Sil
 4. ya çok pahalı değilse ve karışacak gibiyse dataların bir yıl pro alacaksın mecburen

  YanıtlaSil
 5. ben hiç kullanmadım ...resimlerim google fotolarda saklıyorum...ilgisi var mı bu olayla sizce ben pek anlamıyorum biraz anlıyorum biraz anlamıyorum idare ediyorum işte..sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de bloğa atıcam artık :) sevgiler kolaylıklar dilerim işlerinizde

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. İlk başladığımızda hafızası doluyordu 🤗

   Sil
 7. Bu uygulamayı bilmiyordum, ben de google fotoları kullanıyorum :))

  YanıtlaSil
 8. vay :( bi kere de benim gitmişti öyle o zamanda az foto vardı şimdi böyle bi kayıp çok üzer tahmin ederim.. umarım istediğin gibi bir çözüm bulursun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. arşive yedekledim ama olsun ordan kullanmak çok keyifli idi :)

   Sil