4 Mart 2019 Pazartesi

Bu Bir Hain Kumru Hikayesi

Arka pencerem kot farkından mütevellit 1.kat gibi duruyor o sebeple pek açmam kullanmam ama önünde saksı beslerim :) çiçekleri sularım oraya epey bişey toplaştırdım :) 
kayalıklardan dünyanın sukulentini toplayıp koydum mesela , sonra bir sarmaşık gülü bi sansıya maydanoz , sümbül soğanım falan karışık ama yeşil saksılarım var :) 


en sevdiğim saksı da bu lale sümbül pembe açan yoncam sarı açanı da yeni diktim bu yıl ve tuttu da çok mutlu etti beni :)

sonra bir sabah kahvaltıya oturduk gu gu gurgugug gugugu sesler
Allah alaaah nerden geliyor bu ses derken storu bir araladık ki hain kumru güzelden anlarmış :)saksının son hali köşeye kumrucuk dalları koymuş kendide vardı orda ama rahatsız etmiyim deidm o vakit çekmedim ama dediğim gibi çok yüksek olmayan bir pencere ve arada insan geçiyor o yoldan sanırım rahatsız olup gitti ama yemiş çiçeklerimi hain kumrucuk :) 
oğluma diyorum ki annecim biz de kumruyu mu yesek naapsak 
ya anne o çok küçük neresini yicez diyor 
e sen de haklısın kime yeter hain kumruş :)

Handanınki gibi bir belgesele dönüşmedi benim kumru masalı tam bana uydun bir distopya oluverdi hain kumru :)  ama handan gibi fotoğraflara şarkıcıklar gizledim 

güzel bir hafta dilerim herkese sevgiler 14 yorum:

 1. Umarım daha da büyürler. Ben ne eksem ya çürüdü ya soldu. Özellikle biber yetşitirmek bir türlü mümkün olmadı :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim iki cephedeki pencerelerim de çokça güneç alıyor o yüzden biz oğlanla domates çilek falan da yetiştirebiliyoruz her yaz, maydanoz ve de yeşillenen soğanlar bu penceremde kekik ve nanem de vardı ama nane de pek nazlı bişeymiş anacım :)

   Sil
 2. Benim de sukulentlerimin üzerinden birşeyler yiyor ama hiç çiçeklere zarar vermedi, hep dikenlerinden falan otlanıyorlar. Neyse ki gitmişler, bir yumurtlasalardı halin haraptı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yememiş de olabilir totosuynan yer açmak için de uğraşmış olabilir :) hain sonuçta :P

   Sil
 3. Ahh yaramazzzz kendine yer yapıyor yuva da yapar yakında

  YanıtlaSil
 4. Okuldaki odamızın penceresine yuva yapmıştı bir kere kumru. Ben de hamileydim o dönem. Ne çok severdim o kumruyu. O döneme gittim bak şimdi. Mutlu, sağlıklı bir hafta olsun ;)

  YanıtlaSil
 5. yakında yuva yapar kendine:)) ben doğuda yaşıyorum malum mevsim kış diz boyu kar var kuşlar yem bulamıyor haliyle bir arkadaşımla birlikte her gün düzenli olarak ekmek, buğday, bulgur ne bulursak yemlemeye çalışıyoruz. sizin kumru kadar şanslı değiller bizim buranın kuşları..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değillerdir biz de geçen şehirde don olunca parklara bahçelere ekmek kırıntıları buğday baya dolaşıp dökmüştük ama şehirde aç kalmazlar şükür

   Sil
 6. yine gelir o yine gelir :)

  YanıtlaSil