17 Nisan 2020 Cuma

Meydan Okuma 3 /16 Rengim


3. Bugün kendini hangi renk hissediyorsun? 


Bilmiyorum ki , ders ve kahvaltı faslından sonra salonun pencerelerini silmeye giriştim bunu neden yaptım hiç bilmiyorum ve çok yoruldum tek başına bu cephedeki yetiyor canımı yemeye .belki de bugünlerde canım pek kuvvetli değildir.sokak tarafında bir penceremiz daha var salonda ki o daha küçük ama üst kata eşya giriş çıkışında onu kullanıyoruz zira evin merdivenleri pek eşya geçişine müsait değil yoksa bu pencereyi çoktan duvar örüp kapatırdım :P Ama işte dar merdiven meselesi terzi kendi şöküğünü dikemezmiş sınıfında bir probleme tekabül ediyor sanırım.O taraftaki pencerenin önündeki saksılara çimlenmeye başlayan taze soğanlarımızı atıvermiştik epey de boy vermişler :)
bu topalak çiçek ön cepheden gözünün içine bakıyorum çiçek açsın diye ama açmıyor :(

O küçük pencereyi silerken bir ne farkedeyim dersiniz güneş ısıtıyormuş o an rengim turuncumsu sarı olmuş olabilir işte .
Erkutu pencerenin önünde tutabilmek adına bir kaseye su doldurdum eline de şırınga verdim , karşıda kayınvaldemin eski evi duruyor yani kendi mülkümüzü su hedef çalışması yaptı bolca bol bolca güneşte kalmış oldu o an kendimi parlak mavi hissetmiş olabilirim çünkü çakal annelik bunu gerektirir :)sonrasında bir kaç dakika da sokağa çıkarttım hem güneş sıcak hem de az değişiklik olsun diye .
Bizim bu ara sokak bize ait gibi bişey pek gelen geçen olmuyor arka taraflar da orman olunca güneşten faydalanmanın bir başka çeşidi oluverdi .Bakıştığı kedi senelerdir sokakta beslediklerimizden ve 2 seneden fazla hiç yanımıza yanaşmamışken şimdi sevelim diye sırnaşıyor :)
semptimizin pazarı bugün kurulduğu için eşim pazara gidecekti aslında başka işi olduğundan çıkacak pazarı da halledip gelecekti sonra diğer işleri iptal olunca pazar ihalesi biraz bana kaldı :P 
Eldivenimiz maskemiz düştüm yola , ama insanlardaki mesafesizlik üzücü zabıta pazarcıyı uyarıyor maskeni tak diye lakayt bi şekilde takıyor sonra açıyor  hoş değil . 
İnmişken eczaneden mağnezyum desteği aldım kaslarıma kramp girmeye başladı kötü oluyor öyle uzaktan uzaktan Mehmet aaabiiiii mağnezyum verseneeeeee diye kapıdan çığırıp kaçmış olsam da bir ara para ödemek için de eczaneye girmemiz gerekecek :P umarım virüsten sonra olur :)))

Yorgun argın eve gelip malzemeleri dezenfekte edip ki çok aman aman bişey yaptığımı söyleyemeyeceğim paketli şeyleri kolonyaladım sebzeleri sirkeli suda yıkadım kenimi baştan aşağa değişip iyice elimi yüzümü yıkadım umarım yeterli önlemler olurlar ama zor fikir olarak zor bişey yaaa...
Aslında kısa kısa ne renk olduğumu söyleyip gidecektim ama canım bişeyler yazmak istiyor galiba artık idare edin olur mu :)

Sağlıkla kalın blogcanlarım .Bugün blog gezmesi yapamadım sizleri de gezeyim bakalım ne renkler olmuşuz 

24 yorum:

 1. eskiden ne kaygısız rahatmışız. eve gelen poşete cepheye düşmüş el bombası muammelesi yapıyoruz artık. çok yorucu. renkli güzel günlerimiz olsun beraberce seviliyorsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama insan poşeti olduğu gibi boşaltıp zumurlayıp da kutuya atmayı özler mi yaa🤗🥰

   Sil
 2. Çok güzeldi yazı çok keyifli okudum ama pazar ortamını okurken biraz gerildim açıkçası. Maalesef bilinçli olmauan insan çok ve hpeimizin canına kast etmiş oluyorlar böylece..Çok üzücü. Sağlıklı parlak mavi günler diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yaşarken okudum ve akşamüstüne kalmadığıma şükrettim akşam üstü o kadar kalabalıklaşmış ki pazar yukardan izlemek bile gerdi

   Sil
 3. bu pazar olayına ben çok sinir oluyorum gerçekten hiç umursamıyorlar ya Allah akıl fikir versin inşallah 🙏....ben pazara bir aydan fazla gitmiyorum Bizim mahallenin bakkalı var kemal emi 😊 yetiyor şimdilik annem dedi gidelim diye aslaaa diye bir çığlık attım 😁😊 .. bol bol renkli günler dilerim canım benim sevgiler 😊🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakkaln tanıdıksa olur da burda kural gereği poşetliyorlar ama ürünler bu sefer de erken küflenir hatta poşetlerde küflü rafta duruyorlar

   Sil
 4. O sukulente kalbimi bıraktım. Açınca da bir fotoğraf isteriz, çok güzel oluyorlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet muhteşem çiçeği var bir arkadaşımda görüp aşık olmuştum hediye etti aldım geldim ama yaşamadı, parayla satın aldım yaşamadı bunu geçen sene bir ablam hediye etti bi sebe oldu ölmedi ama çiçeklenmedi de

   Sil
 5. Bizim eczane kapının önüne çekti tezgâhını, içeri girmeden dışarıdan alıp çıkıyoruz, çok rahat oluyor. Sahi ya, ben de magnezyum alsam, sanırım puzzle yapmaktan sırtım berbat.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa bak bunu söyleyeyim bizim memet abinin aklına gelmemiştir 🤗

   Sil
 6. Güneşin sıcaklığı insanı iyi hissettiriyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle güneşin mutlulukla dolaysız bağı var

   Sil
 7. Dolu dolu bir gün olmuş, ne güzel. Tereddütlerimiz olmadan rahatça adım atabileceğimiz günler yakındır inşallah.

  YanıtlaSil
 8. Üsküdar'da, pazar girişini kapatmış zabıtalar, kuyruk vardı önünde, tek tek alıyorlardı pazara. Bi de çok uçmuş fiyatlar, 7 lira patates mi olur yahu..
  Yok ben gitmedim pazara, işe giderken gördüm bugün..
  Oğlana güneş aldırma yöntemi süpermiş :)

  YanıtlaSil
 9. Eee karşılıklı bir araya gelip kahvelerimizi içip konuşamadığımıza göre mecbur burada yazacaksın/yazacağız Hatice :)
  Renklerin de hayatı yaşama şeklin gibi, yani yaşamın içinden onları çıkarmanı çok sevdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buradan içelim kahvemizi beraberce sağlıkla 🤗🤗

   Sil
 10. Pazar malesef öyle bizde de farklı değil, eve dönüş de aynı çileler eve birşey alıp getirmek kabus oldu. Güneşi bulunca faydalanmak lazım ne iyi etmişsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bi şekilde hayatta kalmayı başatmalıyız 🤗

   Sil
 11. Bir ara babam da soğan yetiştiriyordu sonra kurudular. Geçmiş olsun umarım geçer ağrılarınız da. Dikkat etmek lazım ama burada da insanlar çok rahat davranıyorlar. Bakalım sonuçları nasıl olacak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim psikolojimizi iyi etkilemediği kesin 🤗🤗

   Sil
 12. Ne güzel bir gün olmuş, dolu dolu :)

  YanıtlaSil