10 Şubat 2019 Pazar

Hareketsizlik

Teknik olarak dünden beri hareketsizim kütük gibi düşünün hiç yoktan dün kahvaltı hazırlarken beldeki fıtıklar ce eee yaptı sağolsunlar. Fıtığı olanlar bilir o ce eee geldi mi siz bi şok oluyorsunuz olduğunuz yere çöküp Allaaahıııım şimdi miii diyorsunuz sonra acı hafifleyince sürünerek ya da değişik geometrik şekillerde kendinize acısız bir pozisyon bulup kuruluyorsunuz, kremi sıcak tedavisi osu busu fıtıklı insanın tecrübesel çözümleri memnun kaldığı doktordan bulduğu ilk güne randevusu derken durup durmaya devam ... ama siz sabitlendiniz diye dünya durmuyor gitmeniz gereken yerler varsa gidiyorsunuz dün yürürken keşşke bir bastonum olsaydııı baston nerden alabilirim diye teknik düşüncelere de daldım tabii
Hasta bir akrabamız var çok severim tarlalarında ekip biçmek dahi burda toprağa yaklaştığım tek yer denebilir hastaydı teyzemiz uzun süredir hastanedeydi benim oğlan da hasta olunca pek gidemedik özleşmiş gelcez dedik yaşlıların kapı sesi beklemesi duygusunu bilir misiniz ? 


Bekliyorlar o sesi özlüyorlar , kalktık gittik özlem giderdik ben orda da sabitledim kendimi canı kabak çekmiş teyzemizin eşim bir kabağı koooocaman bi balkabağıydı hazırladı sağolsun ben mi hareketsizliğe devam 🙈
 zor oluyor epey zor... durmak...
 hani çocuklara derler ya dur çocuğum yapma çocuğum diye demeyin durmak çok zor bişey ...


Kahveyi bile ben yapamadım ki üç hatun oturup kahve içmekten epey keyif alıyoruz ama oturduğum yerden tohumluk ve yemelik kabak çekirdeklerini ayıkladım bir işe yaramak bir işe yaramaktır sonuçta 😄


Bu pazar da böyle geçecek ağrısız köşemde etkinlikteki son motiflerimi örüyorken ben evin erkekleri portal knights oynuyor film gibi seyredip tezahürat yapıyorum 😂😂😂 bir de atladıkları itemleri hatırlatıyorum bitmeyen macera filmi izler gibi 😋

Hareketsizlik zor şey azizim 
Ne demişler hareket berekettir 
Sevgiler sağlıkla kalın 

35 yorum:

 1. Konuyla ilgili değil sadece duyuru yapmak istedim...Değerli Blog arkadaşım, İnsana Davet sitesinin mobil uygulamasını bu hafta çıkarttık. Sizi de uygulamayı kullanmaya davet ediyorum, uygulmanın linkini sitemde bulabilirsiniz. Blogger da paylaşımlarınız daim olur inşaallah... Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim, sağlıcakla kalın...Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil
 2. çok geçmiş olsun. Bel fıtığı ile eşim yıllarca uğraştı, şimdi de dikkatlidir hep.Kilo vermesinin büyük etkisi oldu iyi olmasında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle kilo ile daha zor olur, bir süre sonra dikkatli olmaktan başka çareniz olmuyor 🤗

   Sil
 3. Geçen sene fıtıktan çok çektim. Hatta son noktaya gelip, ameliyat olmak zorunda kaldım. Baston almayı ben de düşünmüştüm. Umarım ameliyatsız atlatırsınız. Gerçi ameliyat sonrası hiç problem yaşamadım. Sıcak çok iyi gelir. Çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok geçmiş olsun geçen yıllarda bir iki tur fizik tedavi aldım ameliyat denen yerden uzaklaşıyorum hatta kaçıyorum denebilir ilaç alerjim sebebiyle güvenemiyorum 🙃

   Sil
 4. Şöyle oturup dinleneyim diyorsunuz. Sonra aklınıza bir şey geliyor ve kendinizi o işin başında buluyorsunuz. A tipi kişilik bu olsa gerek. :)

  Geçmiş olsun. Boyun fıtığı bende de var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zor mevzular fıtık Allah kolaylık versin 🤗

   Sil
 5. Geçmiş olsun bebişim ağrı çekmek zor her türlü .

  YanıtlaSil
 6. Bak fıtık konusunda bile aynıymışız, 2006 yılından beri fıtıkla yaşıyorum, bazı dönemler hayattan çok geri kalıyorum ama bazen de hiç yokmuş gibi devam edebiliyorum.
  Ayy senin tutulman da çabucak geçsin inşallah, harekete devam etmeye başla hemencecik💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah yapcak çok işim var daha kahve içecız 😄

   Sil
 7. Geçti geçti... Gıpraşma dinlen bugün.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gıpraşırsam namerdim diiicem olmıcak evde 3 erkekle ben gıpraşmassam acımızdan ölürüz vallaaa

   Sil
 8. Çok geçmiş olsun.Aileden biliyorum, yatın güzelce dinlenin.En kısa sürede geçer umarım.

  YanıtlaSil
 9. Çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum

  YanıtlaSil
 10. Geçmiş olsun
  dostlarda olmasa
  kahve bahane sohbet şahane

  YanıtlaSil
 11. Çok geçmiş olsun, kaynar suya (dayanabileceğiniz kadar) havluyu ıslatıp sıkarak belinize koyun ve hemen sarıp sarmalayın kendinizi, daha rahat olacaksınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıcak su koyuyorum iki gündür ilaçlar falan çarşambayı bir bulalım bakalım 🙃

   Sil
 12. Çok geçmiş olsun... Hastalığın her türlüsü zor umarım en kısa zamanda düzelme olur ve rahatlarsınız.

  YanıtlaSil
 13. Mimledim seni sevgili blogcanım :) Cevaplarsan mutlu edersin, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mimledim demeden mimini görecek kadar bloglara dalmışım ben bugün 😄 cevaplarımı ben de merak ediyorum

   Sil
 14. fıtıkla ilgili ankarada müthiş bir doktor var. akrabalarımı iyileştirdi. ilgilenirsen yanii, adı abdürrahim görür, bi telefon et görüş, sana en doğrusunu söyler, istersen de gidersin ve kurtulursuuun. geçmiş olsuun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilgilenirim neden ilgilenmeyeyim ama ameliyattan falan ciddi korkuyorum

   Sil
  2. sakın ameliyat olmaa zateen. ameliyat olanlar iyileşemiyoo. yine hasta olabiliyoo. bu doktorun tedavisi, düşük lazer tedavisi diye bişi. mucize diyom bak. bir dolu hastası var. milletvekilleri felan da. hastaları için otel bile kiralamış adanada. önce adanada sonra ankaraya gelmiş. çok da ucuz tedavisi. ameliyat, fizik filan olmadan ara bu amcayı. güven ya banaa. konuş onunla, mr ın da olsun. tedaviyi evinde bile olabilirsiiin yanii. ara onuuu :)

   Sil
  3. milletvekilin gidip tedavi olduğu doktora bende tedavi olabilecek şey yok dürüst olmak gerekirse :) ama du bakalım bizim de bir yerde medetimiz vardır :)

   Sil
  4. anlamadıım yaaa nasıl yani. milletvekilleri deee ta rusyadan gelen fakirler de tedavi oluyoo. akrabalarım tedavi oldu. ayol biz orta halli memur aileleri bizim aile akrabalar hep. sen başka türlü bişi sandın galiba. daha çok yoksullara bakıyoo :) bir tedavi olmadan bişi yapmadan bi görüş onunla diyom yaa. konuş mr ını filan gönder. bizim akrabalar, iki büklüm halde gitti ona, yatamıyorlar, uyuyamıyorlar, yürüyemiyorlar ve altlarına işiyorlardı. olmucaksan da tedavi onunla bi konuş. sana doğruyu söyler. demokrat bir insan. ameliyat olma sakın, fizik tedavi de olma. başka türlü şeyler de olma, çektirme filan da olma. ah bizim aileden deneyimim var ondan diyom :)

   Sil
  5. Tamam söz yarın arayacağım bugün web sayfasına falan bakınca dedim ki bu tedavi beni aşar 😂😂

   Sil
  6. ayol değil. diğer tedavilerden daha ucuz. üstelik evde kendin de yapabilirsin tedaviyi. acı çekme üzülme diye sölüyom. konuş, mr filan gönder, istersen olma yinee. doktorun kendisiyle konuş ama :)

   Sil
  7. Tamam ısrarla doktoru stalk bile yapıcem söz

   Sil
 15. Ayyy sende demi var bel fıtığı :/ Bende de var ve bu hafta bende feciyim. Annemi göndermek için İzmire gitmiştim. Ya ters bir hareket yaptım ya da yoruldum bilemiyorum sürünerek hareket ediyorum resmen. Kas gevşetici, merhem derken kendimi iyileştirmeye çalışıyorum.

  Geçmiş olsun canım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ;) baya toparladın sıcak su torbası korse krem sür sür sür 😄

   Sil