2 Şubat 2019 Cumartesi

Şubat 2

Meydan okumada ikinci günümüz temamız

2. Düşün ki bugün doğum günün, sana ne alınsa mutlu olursun? Şöyle güzel bir hediye listesi yapsana kendine..Doğum günlerimde ne isterim acaba diye kabarık bi listem hatta bir listem olmadı hiç .
Sevdiklerimin bana vakit ayırması özel olarak düşünmüş olmaları yeter .
Eskiden insanlar birbirleriyle çok vakit geçirirlerdi sms bile sayıylaydı ve sms i bile idareli kullanıyordun bitti mi yoktu bi daha kaç gün dolayısıyla yanyanayken konuşur dertleşir okur şakalaşır tartışır bi çok şeyi yanyanayken yapardın  arkadaşını sevgilini aileni mimklerini ilgi alanlarını sözlerinin şaka olup olmadığını iyiyim dediğinde bazen iyi olmadığını aslında anlamak daha kolaydı .
Artık öyle değil hele watsapp bence yazışma özgürlüğü ile bu işi çok baltaladı .
özen kalmadı ilk aklından geçeni öyle peyderpey yazmamalı bence insan bir kere kelimeler soğuk arkadaş öyle yanına :) ya da :P koymakla şaka olmuyor sözler.
yanındayken arkadaşın eşşek deyip koluyla dürtse anlarsın ki şaka yapıyor ama yazı öyle diil ki istediği kadar parmak koysun dürtttüm demek istesin bence değil 
benim fikrime göre de bu insanların gerçek anlamda birileriyle samimi olmasına engel oluyor, daha az vakit geçirir oldu insanlar beraber , gerçek anlamda bilemediğinden güvenemiyorsun daha çok kabuğuna çekiliyorsun bence daha çok yalnızlaşıyor insan 
hah şimdi feslefeye de girdim sosyoloji psikoloji yardırırım ben burdan siz bana bakmayın 
az geri kafalı bişeyim sanırım ne diyorduk ya buralara geldi mevzu ha tamam doğum günümde tesla model x istiyorum ben :)
yok ya silin kayıtlardan tesla falan istemiyorum :) gerçekten tanınmış olmak ince elenmiş sık dokunmuş zaman geçirilmiş emek harcanmış zaman paylaşılmış insan olmak yeter :) 


şubat yoldaşları siz neler istiyorsunuz bakalım 
kaldı 26 

not:fotoğraf yine bana ait tabii ki de, profesyonel makinenin ilk zamanları bendeki fotoğraf çekme heyecanı kaynıyor taşıyor :) e poz da sayılı değil basıyor gördüğüm kareye acımıyorum :) ama sevdiklerimden bir tane bu çay mühim sohbet demek vakit ayırmak demek :)

fotoğrafa da bir şarkı gömdüm neden çünkü handan çok güzel yapıyor olunca ben de yapayım dedim 

sevgiler 

28 yorum:

 1. O kadar güzel anlatmışsınız ki, smsi idareli kullandığımız günlere gerçekten de özlem duyuyor insan. Umarım hayatımız boyunca değer bilen insanlar olur hep çevremizde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşallah geri kalan şeylerin önemi yok çünkü 🤗

   Sil
 2. Zor sorulara güzel cevaplar

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir şarkı eşliğinde okudum.
  Çayım yanımda arada bir fırt çekerek.
  Bizi sanal alemde sohbet etme olanağı yaratan mucitlerede her şeye rağmen teşekkür ettim.
  Valla yakınlarımın çoğunda tüketim ve samimiyetsizlik almış başını gtmiş,o nedenle yaşasın Blog arkadaşlığı canını sıkan bir durum olursa tıklamazsın olur biter.
  Yoksa bu yaştan sonra ben kimseleri değiştiremem,uğraşıp canımı da sıkamam.
  Bak ne güzel bir çay içimide olsa içimi ferahlatan bir şarkı dinledim sizden emeğinize saglık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gurbette yaşayan biri olarak 3g ye kesinlikle müteşekkirim o ayrı 😄

   Sil
 4. şarkıya bayıldım, tekrar dinleneceklere kaydediyorum. bende yazı dilinde iyi değilimdir. ifade edemem duygularımı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygular büyük dünya kelimeler kifayetsiz 😊

   Sil
 5. Resme bayıldım, şarki daha önce dinlemedigim bir şarkı.
  Doğum günümde sevdiklerimin özenle hatırlaması benim için de önemli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birkaç yıl evvel bir stajer kızçem vardı proje yapmayı öğretiyordum portekizde erasmusla eğitim almıştı mariza o kızçenin hayatıma kattığı renktir portekiz şarkıcıyı nasıl duyayım yoksa 😄 sohbet gerek cana

   Sil
 6. Özenle hazırlanmış düşünülmüş her hediye bence de güzeldir

  YanıtlaSil
 7. Birlikte çay içip sohbet edip gulusmek en güzeli :)

  YanıtlaSil
 8. Bence de önemli olan düşünülmek, değer görmek. Şimdilerde her şey dijitalleşti. Duygular dahi. Normal hayatta selamını zorla alan insan sosyal medyada sana bülbül kesilince de garip ve sevimsiz oluyor.

  YanıtlaSil
 9. Harika yazmışsın..Şarkıda çok güzel Bugünü bitirdik 26 gün nedir ki :)

  YanıtlaSil
 10. Smsin bile sınırlı olduğu günlerde mutlu yıllar mesajı almak gerçekten daha değerliydi :))) Gerçi şimdi bile bir mesajla çokça mutlu olabilen biriyim, akla gelmiş olmak yetiyor benim için :)) Tam tersine hatırlamasını beklediğim insanlar hatırlamazsa da eyvah diyeyim yani hiçbir hediye kurtaramaz :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurtaramıyor işte kalp kırıldığıyla kalıyor 🤗

   Sil
 11. Tesla efsane, bence çok da güzel fikir :) Hem elektrikli dünyaya da bi iyilik yapmış olmaz mısın ? :)

  YanıtlaSil
 12. Sadece doğum günümüzde değil hem güzel hem de zor anımızda yanımızda olan, bizi düşünen, bize değer veren insanların olması hayatın en güzel hediyesi bence.

  YanıtlaSil
 13. İçinde nostalji rüzgârı esen yazılar misstir canndır! Seninki de öyle olmuş. Yazma özgürlüğü diyalogları baltaladı bence çok haklısın. Buna özen göstermek biraz da bizim elimizde sankim. Bu arada her günün doğum günü tadında olsun. Sevgiler ;)

  YanıtlaSil
 14. ;))gönlünce hediyeler alasın o zaman ne diyeyim ;))
  Özen kaybetme konusunda haklısın. Ama elimizden geleni yapıyor muyuz o özendiğimiz şeyler için? Hep bunu sorarım kendime bu durumlarda.
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil